Красива шкіра – це перш за все здорова шкіра без висипань, почервоніння і лущення. Її площа становить в середньому 1,5-2 квадратних метра і, відповідно, шкіра є найбільшим органом тіла людини.
Щоденний, вірно побудований домашній догляд не тільки необхідний для підтримки здоров'я і краси шкіри, але і дозволяє поліпшити її якість, усунути прояви основних естетичних недоліків:
- періодичні висипання, вугрової хвороба (акне);
- сухість шкіри і відчуття стягнутості, дрібне лущення;
- «чорні точки» або комедони, жирний блиск шкіри в Т-зоні;
- нерівний тон шкіри обличчя, веснянки і пігментація;
- перші зморшки і вікові зміни шкіри.
ЗОНИ ОБЛИЧЧЯ І ПРИЧИНИ ПОЯВИ НЕДОЛІКІВ ШКІРИ
Окрім значної площі тіла, шкіра є головним відображенням внутрішнього стану нашого організму. Прояви естетичних дефектів в різних зонах обличчя і тіла можуть бути SOS сигналами, які підкажуть, де сталася «поломка» і на що потрібно звернути увагу.
Лоб, віски – верхня третина обличчя
Поява дрібного висипу або прищів в даній області може бути проявом травних порушень, збоєм в роботі тонкого кишечника, 12-палої кишки, дефіцитом ферментних систем шлунка і підшлункової залози, гастритів, ентероколітів.
Звичайно ж, поставити діагноз акне (вугрової хвороба) може тільки фахівець, тому, при появі таких симптомів слід звернутися до лікаря терапевта або гастроентеролога.
Вилиці і область щік
Тут можуть зустрічатися різні дефекти – від дрібного висипу, відкритих комедонів або «чорних крапок», закритих комедонів до почервоніння, пігментних плям і судинної сітки, особливо помітних у крил носа.
Дрібна висипка все також може бути симптомом порушень з боку шлунково-кишкового тракту. А ось наявність пігментних плям в області вилиць, закритих комедонів або, як їх ще називають, «просянок» вже говорить про необхідність звернути увагу на роботу печінки і жовчного.
Судинна сітка є симптомом агресивного або неправильного домашнього догляду, відсутності належного захисту в сезон відпусток і негативного впливу сонячних променів, а також як спадковий фактор.
У центрі уваги також Т-зона, на яку часто скаржаться підлітки. Жирний блиск, широкі пори і «чорні точки» – можуть бути симптомом, як неналежного догляду, так і гормональних коливань, високого стресового навантаження, за рахунок чого збільшується рівень кортизолу і чоловічих статевих гормонів, неправильного харчування з надлишком жирів, вуглеводів і фаст-фуду.
Підборіддя і зона навколо рота
Нижня третина обличчя, яка включає область підборіддя, нижню щелепу нерідко страждає від хворобливих висипань, які довго не проходять, викликають дискомфорт, можуть об'єднуватися в хворобливі горби і вузли.
Такі утворення – ознака, в першу чергу, гормональних порушень. Не слід виключати і мікробну контамінацію (запальний процес із залученням хвороботворних бактерій), різні інфекційні та вірусні захворювання, зниження імунітету.
Трикутник «смерті» або зона навколо рота також втягується в процеси дисбалансу організму, що може проявлятися сухістю, лущенням в даній зоні, почервонінням і хворобливістю. Сигналізує про наявність стресу, алергії, зниження імунітету і захворювань шлунково-кишкового тракту.
Шия
Область шиї нерідко відображає наявність інтоксикації в організмі, алергічних реакцій, перенесених інфекцій. Прояви можуть бути у вигляді дрібних висипань – прищів і комедонів.
Плечі і спина
Зони, в яких можуть бути висипання, особливо при гормональних порушеннях. Найчастіше супроводжують вугрову хворобу на шкірі обличчя, але можуть і самостійно турбувати.
ПОМИЛКИ ДОМАШНЬОГО ДОГЛЯДУ
Перевір себе, 9 з 10 дівчат і хлопців роблять помилки в домашньому догляді, чим можуть погіршити прояви різних проблем шкіри:
1. Відсутність домашнього догляду
Щодня наша шкіра піддається ряду випробувань – пил і забруднення міста, стрес, збільшення вироблення шкірного сала, жорсткість води, якою вмиваємось. Тому, очищення – це важливий етап домашнього догляду.
2. Агресивне очищення або скраб
Зворотний бік відсутності догляду – надмірний догляд у вигляді частого вмивання шкіри за допомогою гелів, пінок з агресивними компонентами – поверхнево-активними речовинами, АНА-кислотами, абразивами, часте використання скрабів.
3. Догляд, підібраний не по типу шкіри
Новомодні бренди, корейська дешева косметика або догляд, куплений за рекомендацією подруги. Саме той випадок, коли «ну мені ж підійшло і тобі підійде». Кожна людина індивідуальна, тому такий підбір домашнього догляду може тільки принести шкоду шкірі.
4. Відсутність захисту шкіри
Крім пилу і міських забруднень на шкіру впливає УФ-випромінювання. І при відсутності адекватного захисту шкіри, можна зіткнутися з сонячними дерматозами, сухістю, пігментними плямами.
5. Наші руки не для нудьги
Той випадок, коли будь-яка «чорна точка» викликає роздратування і бажання самостійно її усунути. Самостійне, грубе видавлювання прищів або комедонів може привести до травмування шкіри, розвитку запалення.
РЕКОМЕНДАЦІЇ КОСМЕТОЛОГІВ
Що потрібно зробити в першу чергу при проблемах шкіри? Правильно, звернутися до фахівця – лікаря-дерматолога.
Обов'язковими рекомендаціями також є:
1. Діагностика
Не нехтуйте призначеними аналізами при акне, дерматитах, свербінні і почервонінні.
Спектр аналізів при акне і висипаннях включає в себе: чоловічі статеві гормони (в першій фазі циклу), пролактин, естрадіол, прогестерон, кортизол.
Крім того, серед направлень можуть бути бакпосеви вмісту прищів, загальний аналіз крові, розгорнутий з показниками роботи підшлункової залози, печінки і нирок, консультації вузьких фахівців –ендокринолог, гінеколог та ін.
2. Дієтотерапія
Дієта при акне і дерматитах також грає дуже важливу роль. Обов'язково виключають: надмірне вживання простих вуглеводів, фаст-фуду і іншого харчового «сміття», різні спеції і соуси, продукти з додаванням консервантів і барвників, жирне і смажене, свіжу випічку і, нерідко, молочну продукцію.
Повноцінну дієту розписує фахівець виходячи з індивідуальних особливостей кожного пацієнта.
3. Домашній догляд
Регулярний догляд за шкірою прискорює настання ремісії (одужання) і покращує якість шкіри. Етапи догляду за шкірою обличчя включають:
- очищення;
- тонізация;
- зволоження за типом шкіри.
Для сухої шкіри додатковим етапом буде живлення, а догляд за жирною шкірою обличчя буде включати протизапальні або підсушуючі засоби.
Приклад покрокового догляду:
Очищаюча крем-пінка Dermaheal Foaming Cleanser – універсальний продукт для всіх типів шкіри, збалансований склад активних компонентів і дбайливе очищення від макіяжу, шкірного сала і забруднень.
Другий етап – тонізація шкіри і завершення її очищення Dermaheal Skin Total Care Solution – також підходить для всіх типів шкіри, не пересушує її, запобігає передчасному старінню і зберігає баланс вологи на поверхні.
З метою зволоження жирної шкіри, шкіри зі слідами постакне – Dermaheal Skin Delight крем стане ідеальною знахідкою. Засіб не тільки зволожує шкіру, не ускладнює і не залишає відчуття тяжкості і маски на обличчі, але і бореться з плямами застійної пігментації після прищів, зменшує їх інтенсивність і прискорює розрішення.