Не кожна дівчина чи жінка готова зважитися на косметологічну процедуру аугментації губ або їх збільшення. Але абсолютно кожна хоче стати володаркою спокусливих і чуттєвих губ, які будуть привертати увагу.
Якщо бажання пересилює страхи, то потрібно знати, як правильно підготуватися до процедури.
ВИБІР ФАХІВЦЯ
Це найважливіший пункт і 90% успіху процедури. Досвідчений фахівець - лікар-косметолог не тільки володіє необхідними техніками корекції форми та об'єму, але і має індивідуальний підхід до вибору препарату, виходячи з особливостей анатомічної будови тканин губ.
На що звернути увагу при виборі фахівця, щоб уникнути ефекту «губи качки»?
- Освіта - однозначно, такий фахівець повинен володіти медичною освітою, яке дає розуміння анатомії і фізіології тканин. У разі небажаних реакцій, лікар-косметолог зможе надати необхідну допомогу і усунути проблему;
- Робоче місце фахівця - складно довіряти косметологу, який приймає «на дому» або в замкнутому темному приміщенні без вікон. Кабінет повинен бути облаштований необхідними меблями, добре провітрюватися, бути чистим та світлим. У кабінеті завжди повинні бути дезінфікуючі розчини, одноразові витратні матеріали;
- Зовнішній вигляд косметолога - це як візитна картка, в якій є вся необхідна інформація. Охайний спец. одяг або медичний халат, чисті і доглянуті руки, нігті, помірність у виборі макіяжу і зачіски, і звичайно ж, відсутність перекаченних губ та вилиць;
- Грамотний фахівець завжди проводить консультацію, на якій виключає наявність протипоказань до процедури, оцінює вихідну форму і об'єм губ, а також підбирає препарат;
- Препарати, з якими працює лікар-косметолог повинні мати супровідну документацію - сертифікат відповідності, що говорить про безпеку філера, повинен бути дотриманий температурний режим зберігання. Всі упаковки повинні розкриватися перед процедурою при пацієнті.
ЯКУ ФОРМУ ГУБ ВИБРАТИ
Не слід довіряти вибір інтернету і орієнтуватися на модні тенденції. Губки «бантиком» або виразний об'єм? Зрозуміти, який результат від процедури варто очікувати допоможе косметолог, який на консультації оцінить вихідні дані і пояснить, чого можна домогтися, яким об'ємом препарату і за скільки сеансів.
Не завжди отримати бажаний результат вдається з першого візиту, особливо, при складних формах своїх губ: губи «чайки», асиметрія, тонка верхня губа або великий шкірний клапоть між губою і носом, наявність слідів від травм.
Оптимальна форма губ - це форма, яка є у нас від природи, і завдання процедури збільшення губ - підкреслити їх красу, виправити асиметрію і додати невеликий об'єм для створення виразного образу.
ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ГУБ
У косметології для створення об'єму і корекції форми губ використовують препарати на основі гіалуронової кислоти (ГК) - філери. Такі препарати безпечні для тканин людини, повністю виводяться з часом, тримають необхідну форму і об'єм протягом 6-12 місяців.
Якість препаратів - філерів залежить від ступеня очищення сировини і готового препарату від домішок - залишків бактеріального токсину та зшивного компонента - хімічний агент, який стабілізує ГК, що дозволяє їй тривалий час утримувати об'єм в губах.
Тривалість корекції філерами залежить від багатьох факторів, в тому числі від способу виробництва. На косметологічному ринку весь обсяг препаратів для об'ємної корекції ділять на:
- монофазные филлеры;
- бифазные филлеры.
Монофазні препарати мають мінімальний постпроцедурний набряк, м'які, легко розподіляються в тканинах. Тривалість збереження об'єму в середньому 6-10 місяців. Для біфазних філерів ГК характерна невелика набряклість після процедури і тривалість корекції 10-15 місяців.
Всі препарати повинні бути сертифіковані і мати всю необхідну документацію, що гарантує безпеку проведеної процедури.
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПРОЦЕДУРИ
Основне показання для проведення процедури - це бажання створити губи мрії. Інакше йдуть справи з протипоказаннями. Перевір себе:
- Вагітність / лактація;
- Загострення будь-яких хронічних захворювань;
- Наявність новоутворень, онкозахворювання;
- Підвищена температура тіла, ГРВІ;
- Загострення герпетичної інфекції;
- Аутоімунні захворювання;
- Цукровий діабет, гемофілія, захворювання, пов'язані з порушенням згортання крові;
- Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
Якщо протипоказання виключили, наступний етап - це підготовка до процедури. Як правило, лікарі-косметологи рекомендують виключити деякі препарати і продукти, з метою мінімізації синячків і набряклості під час процедури і після неї.
- За 2-3 дні до проведення процедури слід відмовитися від препаратів, що розріджують кров - вітамін Е, ацетилсаліцилова кислота та ін.
- У разі, якщо у вас періодично або часто загострюється герпетична інфекція, то лікар-косметолог призначить профілактичний курс прийому противірусних препаратів.
- За 2-3 години слід відмовитися від вживання гарячих напоїв - чай, кава, а також обмежити алкоголь в день процедури і наступні 3-5 днів.
- Обмежити спорт в день процедури.
- Запастися хорошим настроєм.
ЕТАПИ ПРОЦЕДУРИ І ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ
Основні етапи підготовки пройдені, сама процедура не займає багато часу і включає:
- Нанесення поверхневої анестезії - крем з лідокаїном;
- Введення філера різними техніками збільшення губ - вертикальна, віялова, болюсна. Вибір техніки залежить від побажань кінцевого результату і вихідної анатомічної форми губи;
- Нанесення заспокійливого догляду та рекомендації для постпроцедурного періоду.
Молоді губи і зухвалі образи найчастіше створюють монофазними препаратами. Наприклад, сертифіковані філери MiFill містять у своїй палітрі 3 препарати для задоволення будь-яких побажань: від ефекту «націлованих» губ з майже непомітним, природним об'ємом до виразного і сексуального образу з пухкими губами.
А для представниць зрілих губ, де основний запит зберегти молодий контур і об'єм, прибрати перші або видимі зморшки підійдуть препарати біфазної серії Revofil. Ці філери не тільки зберігають тривалу корекцію, але і володіють омолоджуючою дією, завдяки своєму складу. В основі філера - гіалуронова кислота, в матрицю якої вбудований пептидний комплекс. Короткі з'єднання - пептиди, мають стимулюючу дію на власні клітини, відновлюють їх синтез і поділ, омолоджуючи шкіру в області проведення корекції.
Чого очікувати? Процедура може бути чутливою, а може пройти абсолютно безболісно. Інтенсивність больових відчуттів залежить від індивідуальних особливостей і чутливості до лідокаїну.
Набряк після збільшення губ може бути присутнім одразу після процедури і зберігатися протягом 1-3 днів. З метою зменшення вираженості набряклості косметолог дає рекомендації. Це можуть бути призначення протинабрякових і лімфодренажних препаратів.
Набряклість не єдиний недолік процедури збільшення губ. Також, нормальною реакцією є і поява синячків, гематом, хворобливості, що коригується додатковими призначеннями: гепаринвмісних гелів, які наносять на область синців 4-8 разів на день, знеболюючих препаратів. Такі небажані реакції необов'язково виникають у всіх, крім того, є короткостроковими і можуть проходити самостійно без додаткових призначень.
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ?
Зберегти отриманий результат - завдання самого пацієнта. Виконуй рекомендації фахівця:
- Відмовся від прийому алкоголю на 3-5 днів після процедури;
- Обмеж активні тренування в залі, басейні до 10 днів;
- Уникай активного сонця, відпочинку на пляжі і в горах протягом 10-12 днів, використовуй обов'язково сонцезахисні засоби перед виходом на вулицю;
- Обмеж активну міміку, кусання губ, поцілунки і будь-який механічний вплив на них протягом 10-12 днів;
- Використовуй пом'якшувальні і зволожуючі бальзами щодня, щоб уникнути в перший час появи пересушеної шкіри губ;
- Якщо необхідно, проводь самомасаж губ, який покаже фахівець;
- Відмовся від сауни, лазні, апаратних косметологічних процедур в області навколо рота.